Що таке гінгівіт?

Чому ясна починають боліти та кровоточать?

Гінгівіт – це запалення ясен, яке характеризується почервонінням, набряком тканин та часто кровотечею. Спричиняється зубним нальотом та бактеріями, що живуть у ньому. Хвороба хоч і може докучати протягом тривалого часу, але процес є зворотним (можна вилікувати). Спробуємо розібратися у причинах гінгівіту.

Які ясна є здоровими, а які хворими?

Коли ясна здорові, вони мають рожевий колір, зубчастий контур, тверду пружну структуру, як «апельсинова шкірка». Запалені ясна втрачають усі ці характеристики, вони стають червоними, м’якими, кровоточать під час чищення зубів або жування, до речі, часто виникає ще один побічний симптом – неприємний запах з рота.

Як часто виникає гінгівіт?

За епідеміологічними статистичними даними від SEPA (Sociedad Española de Periodoncia y Osteointegración) у 59.8% дорослих людей віком 35-44 років діагностовано гінгівіт. До того ж 4 з 5 людей з дентальними імплантатами (тобто 80%!) страждають на запалення м’яких тканин навколо імплантатів (6-ий Європейський семінар, 2008 рік). Отже, гінгівіт виникає у 6 із 10 людей, а якщо є дентальні імплантати, то ризик захворіти збільшується ще на 20% (8 із 10 людей).

Чому ясна починають боліти та кровоточать? Як вилікувати кровоточивість ясен?

Насправді причин чому ясна кровоточать дуже багато, але переважно винен зубний наліт і бактерії, що живуть у ньому. Детально про це читайте в статті: Чи дійсно наліт на зубах шкідливий?

Якщо наліт не видаляти, він поступово накопичується особливо біля ясен (пришийкова зона зуба) та в міжзубних ділянках. Через деякий час ясна червоніють, набрякають і навіть починають кровоточити. Згодом розширюються ясенні кишені. Так починається гінгівіт, який поступово переходить в ще складніше захворювання – пародонтит.

Є й хороша новина – гінгівіт піддається лікуванню. Але необхідно пам’ятати, що якщо запалення вчасно не зупинити, на жаль, це призведе до погіршення ситуації та почнеться пародонтит, який можна лише стабілізувати, але неможливо вилікувати. Тому при виникненні дискомфорту в яснах особливо важлива рання діагностика та правильна терапія (призначає лікар-стоматолог).

Схема лікування запалень ясен призначається лікарем-стоматологом. Часто необхідні такі процедури:

  1. Професійне чищення зубів, яке ще часто називають по-простому “чистка зубів”, “видалення каменів”. Завжди проводиться в кабінеті лікаря-стоматолога.
  2. Ретельне видалення зубного нальоту, особливо біля лінії ясен (пришийкова область зуба) та в міжзубних проміжках. Зазвичай призначаються ополіскувачі для порожнини рота та зубні пасти із вмістом хлоргексидину, як, наприклад, PERIO-AID, терміном до 30 днів, а потім щоденно необхідно використовувати спеціальні засоби для ясен, як-от VITIS GINGIVAL. Для міжзубних проміжків є: іригатори, флоси (дентальні нитки), міжзубні щіточки (йоржики).
  3. І, звичайно, регулярно приходити на прийом до лікаря-стоматолога для професійного видалення нальоту та каменів, згідно з призначеним ним графіком.

Є й інші види гінгівіту, які не пов’язані з накопиченням зубного нальоту, а спричиняються системними факторами:

  • вагітність – запалення ясен виникає через гормональні зміни,
  • прийом ліків – протисудомні засоби (фенітоїн), імунодепресанти (циклоспорин) або блокатори кальцію (ніфедипін).

Стаття написана з використанням матеріалів https://www.dentaid.com/en/oral-health/gum-problems

Продукція

HALITA очищувач язика

VITIS GINGIVAL паста

VITIS GINGIVAL ополіскувач

VITIS SENSITIVE зубна щітка

INTERPROX 4G, 0.6 мм, NANO

INTERPROX PLUS 2G, 0.7 мм, SUPER MICRO

VITIS, зубна нитка м'яка, що розпушується, 50 м

VITIS, зубна стрічка широка, 50 м

PERIO-AID ACTIVE CONTROL ополіскувач 150 мл

PERIO-AID INTENSIVE CARE ополіскувач 150 мл

Всі статті