Галітоз

Чи є неприємний запах з рота? Як перевірити?

Причин неприємного запаху з рота багато: хворі зуби, ясна, специфічна дієта, приймання ліків, стрес, куріння, алкоголь, кава тощо. Деякі люди від природи мають такий склад слини та настільки сильну генетику, що ніщо не може зіпсувати їхнє здоров’я. Їм поталанило більше за інших, але таких щасливчиків не багато.

Неприємний запах з рота приховати неможливо. На жаль, дуже багато людей страждають через це: і не лише носії, але й оточуючі. Це як хропіти – невідомо кому гірше. Але хропуть кілька годин на добу і, як правило, вдома, а дихають постійно і на всіх. Можливо ваші рідні та близькі настільки добре турбуються про вас і настільки тактовні, що знайдуть спосіб сказати про таку неприємність. Однак подумайте, ви самі змогли б сказати? Інколи або й часто, значно легше промовчати та тримати дистанцію, аніж засмутити поганою звісткою, особливо вразливих та чутливих рідних людей.

Є важливий момент. Свій запах зазвичай ми не відчуваємо, хіба що він стає надзвичайно сильним. Тож варто звертати увагу на супутні ознаки. Часто люди починають відсторонюватися: подалі відходять чи відсовуються, затримують подих, коли нахиляються щось сказати на вушко, менше обіймають, відвертаються у транспорті тощо. Саме час перевірити чи не страждаєте ви на галітоз. Галітоз (халітоз) – медична назва неприємного запаху з рота.

Як перевірити? Спеціальні прилади не знадобляться. Потрібен лише ніс, ваш або чийсь.
Людський ніс – найкращий інструмент для оцінки подиху, тому що він має близько 25 мільйонів нюхальних клітин і може розрізняти близько 10 тисяч запахів.

Ось кілька порад:

  • Складіть руки човником, притуліть близько до рота, видихніть повітря і понюхайте його.
  • Візьміть звичайну вушну паличку, проведіть гарненько нею по язику, так щоб добре змочити слиною. Вийміть і понюхайте.
  • Прямо запитайте у своїх рідних та близьких, яким довіряєте найбільше.
  • Висуньте язик та роздивіться його уважно у дзеркалі. Якщо є наліт (виглядає як плівочка білого чи жовтуватого кольору), це точно свідчить про наявність неприємного запаху. Наліт від чорниці, шовковиці не враховується – це лише забарвлення, яке не має побічної дії та саме з часом зникне під дією слини та води.
  • Обов’язково звертайте увагу на такі симптоми: запалення ясен, почервоніння ясен, кровоточивість ясен, карієс (першою ознакою карієсу є зубний біль) – вони у 100% випадків спричиняють галітоз.

Хоче постійно мати свіжий подих з рота?

Турбуйтеся про здоров’я зубів та ясен, доглядайте за ними з допомогою щітки, зубної пасти, ополіскувача, зубної нитки, іригатора, регулярно двічі на рік проходьте огляд у лікаря-стоматолога, а також завжди погоджуйтеся на професійне чищення зубів. Профілактика хвороби значно менше забирає часу та грошей, ніж лікування, до того ж це зовсім не боляче і не має протипоказань.

Публікації, які були використані для цієї статті та зазначених у ній порад:

Продукція

HALITA ополіскувач

HALITA паста

HALITA очищувач язика

На головну сторінку Всі статті